معرفی

برج تجاری-اداری باران تهران

منطقه ۳ شهرداری تهران با وسعتی معادل ۲۹۴۰ هکتار شامل ۶ ناحیه و ۱۲ محله می باشد. قرارگرفتن ۶۶ سفارتخانه ، مراکز عمده تجاری-اقتصادی، موسسات دولتی، مراکز آموزش عالی، بوستان های فرامنطقه ای (ملت، بهشت مادران، طالقانی) کتابخانه و مراکز تفریحی و فرهنگی، مـراکز ورزشی (کوثر، انقلاب) ؛ مسـاجـد و حسینیه ها (قبا، الغدیر، حسینیه ارشاد) و همچنین استقرار گذرگاه های وسیع شهری مانند بزرگراه شهید صدر، شهید مـدرس، شهید چمـران، شهید همت و رسالت، منطقه ۳ را به یکی از مهم ترین مناطق مسکونی، اداری وتجاری تهران تبدیل نموده است.

مشخصات کامل برج

مجتمع تجاری-اداری باران در زمینی به مساحت ۱۲/۲۲۹ مترمربع با زیربنای ۱۵۶/۱۷۹ مترمربع در ۳۱ طبقه مشتمل بر ۲۱۱ واحد تجاری (طبقات زیرهمکف تا هفتم) ، ۲۱۴ واحد اداری (طبقات هشتم تا بیست و سوم) و ۳۰۰۰ پارکینگ می باشد، این مجتمع با هدف ایجاد محیطی ایده آل برای کسب و کار، فضایی مناسب برای دفاتر اداری، محلی جهت امکان خرید کالا و گذران اوقات فراغت، مطابق با استانداردهای جهانی در حال احداث می باشد.

ویژگی های معماری

سازه برج تجاری- اداری باران از نوع اسکلت بتنی و سیستم باربر سازه ای با دیوار برشی مسلح به همراه قاب خمشی انتخاب شده است. طراحی و اجرای سازه مجتمع باران منطبق بر آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله وزارت مسکن و شهرسازی صورت گرفته که این امر پروژه را به لحاظ ایمنی و استحکام در برابر عوامل طبیعی؛ به پروژه ای ممتاز و قابل اعتماد تبدیل نموده است. در طراحی نمای بیرونی مجتمع، به ایمنی، زیبایی و روز آمد بودن توجه ویژه ای صورت گرفته است، به همین منظور از نمای شیشه ای مدرن (Cartain Wall) به همراه ترکیبی از نمای کامپوزیت پانل و سرامیکی استفاده شده است.

به منظور سهولت رفت و آمد در طبقات تجاری و اداری، علاوه بر پیش بینی محل های جداگانه، از تجهیزات مدرن و مناسب به تعداد کافی بهره گرفته شده است، بر همین اساس مجموعا ۲۳ آسانسور جهت ارتباط بین طبقه -۷ تا طبقه بیست و سوم در نظر گرفته شده است. جهت دسترسی به طبقات تجاری، تعداد ۱۴ دستگاه پله برقی، ۲ دستگاه آسانسور پانوراما، یک راه پله دکوراتیو و ۶ راه پله مجزا در نظر گرفته شده است.

امکانات و خدمات

در برج باران با توجه به رویکرد و نگرش سازندگان، در راستای ایجاد محیطی مناسب به منظور خریداری تمامی کالاهای مورد نیاز با سرعت و سهولت و فضائی ایده آل برای دفاتر اداری و همچنین دسترسی آسان به فضاهای تجاری و اداری؛ امکاناتی مانند:

 ۶ طبقه پارکینگ (طبقات ۲ – الی -۷)

 ۱۵ دستگاه آسانسور جهت سرویس دهی به واحدهای اداری و V.I.P در بخش شمالی و جنوبی

 ۳ دستگاه آسانسور جهت سرویس دهی به واحدهای تجاری، رستوران، فضاهای تفریحی ورزشی و سالن های اجتماعات

 ۲ دستگاه آسانسور پانوراما در ووید مرکزی

 ۲ دستگاه آسانسورباری

 ۱ دستگاه آسانسور مخصوص حمل زباله

 ۶ راه پله مجزا

  وُید با قابلیت احداث کافی شاپ در طبقات اوّل و دوم

  رستوران ملل در طبقه پنجم

  شهربازی در طبقه ششم

  راه پله دکوراتیو جهت بخش تجاری

  رمپ معلق و آبشار مصنوعی در طبقه همکف

 سالن اجتماعات و کنفرانس در طبقۀ هفتم پیش بینی شده است.

پلان ها

واحدهای تجاری مجتمع باران در ۹ طبقه مشتمل بر ۲۱۱ واحد تجاری می باشد:

واحدهای اداری مجتمع باران در ۱۶ طبقه (از طبقه هشتم تا بیست و سوم) مشتمل بر ۲۱۴ واحد اداری می باشد:

موقعیت جغرافیایی

مجتمع تجاری- اداری باران در تهران خیابان شریعتی و مابین خیابان میرداماد و اتوبان همت، نبش خیابان دشتستان سوم واقع شده است. دسترسی آسان از طریق بزرگراههای شهید همت، آیت الله مدرس، رسالت و صیاد شیرازی، این مجتمع را به لحاظ دسترسی، در موقعیتی ممتاز قرار داده است.